fbpx

פתיחת תיק גירושין

זוגות רבים בישראל מחליטים להתגרש, זו הסטטיסטיקה. וכל מקרה גירושין מתנהל תחת נסיבות אחרות. ישנם זוגות בהם מתקבלת החלטה משותפת והכל מתנהל בצורה בוגרת והסכמה. אך ישנם גם מקרים בהם אין הסכמה והזוגות נאבקים ביניהם בבית הדין הרבני או בית המשפט. ואלו מתבקשים להכריע בסוגיות השונות של הגירושין. בדרך כלל כאשר ישנו הסכם ממון קל יותר להסדיר חלק מהעניינים במהירות. במאמר זה נדבר על הליך פתיחת תיק גירושין וגם המקרה של התרת נישואין עבור זוגות בני דתות שונות. אין לראות במאמר תחליף לייעוץ מקצועי ב משרד עורכי דין משפחה. שם תוכלו לקבל את כל הסיוע בהתאמה אישית לנסיבות המקרה שלכם.

פתיחת תיק גירושין

פתיחת תיק גירושין

הליך גירושין מתחיל בפתיחת תיק גירושין ברבנות, אך ישנו הבדל בין מקרה של גירושין בהסכמה או גירושין שלא בהסכמה. במסגרת הליך הגירושין ישנן גם סוגיות של ענייני ממון ומשמורת על הילדים. ניתן לכרוך אותם יחדיו עם תיק הגירושין ברבנות, וניתן גם לפנות לבית המשפט לענייני משפחה. זה נוגע לעניין מרוץ הסמכויות; על פי החוק בארץ לשתי הערכאות סמכות מקבילה (מלבד הליך מתן הגט) ולכן הרשות שבה הוגשה התביעה הראשונה היא הסמכות.

מבחינת המתגרשים ישנו הבדל בין שתי הערכאות. בית הדין פוסק על פי ההלכה היהודית ואילו בתי המשפט פוסקים על פי החקיקה המודרנית, ובמקרים רבים יש להם גישה שונה.

ישנה הנחה מקובלת בציבור כי מוטב לאישה לפתוח את ההליך בבית המשפט לענייני משפחה, אך האמת שלא ניתן להגיד זאת באופן גורף. הדבר המתבקש יהיה לפנות ל עורכת דין לענייני משפחה לפני קבלת כל החלטה. עורכת הדין תנתח את נסיבות המקרה ותמליץ לכם כיצד להתנהל.

לצורך פתיחת תיק גירושין יש לגשת אל בית הדין הרבני הנמצא באזור המגורים. עורך דין גירושין יכול להנחות אתכם לגבי הדרישות ולהעניק לכם את הסיוע, וזה גם הצעד המתבקש. אך אם תרצו לעשות זאת בעצמכם תוכלו למצוא באתר האינטרנט של בתי הדין את הטפסים שיש למלא.

בתביעת הגירושין יש לפרט את הנימוק לגירושין, פרטים מזהים של בני הזוג והילדים המשותפים. יש להכין את הבקשה ב 4 העתקים, שלושה עבור מזכירות בית הדין והרביעית עבור הצד השני. יש גם צורך בתשלום אגרה, בהמשך נדבר על פתיחת תיק גירושין מחיר.

שימו לב כי כיום ניתן לבצע פתיחת תיק גירושין מקוון.

התרת נישואין

בכל הנוגע להליכי גירושין בארץ נוהגים על פי הדין האישי. כלומר לכל עדה יש את מוסדות הדת שלה הנוהגים לפי כללי הדת בסוגיות אלו. בהתאם לכך בני זוג יהודיים מתגרשים בבית דין רבני, מוסלמים בבית דין שרעיי ונוצרים בבית דין כנסייתי.

אך מה קורה כאשר בני הזוג הם בעלי דתות מעורבות, חסרי דת או כאשר ישנו ספק לגבי יהדותו של אחד מבני הזוג? במקרה זה אין לבית הדין הרבני סמכות, לא בגירושין ולא בנישואין. זוגות בעלי דתות שונות מתחתנים בחתונה אזרחית, ובמידה והם רוצים להתגרש עליהם לפנות לבית המשפט לענייני משפחה לצורך התרת נישואין.

הליך התרת הנישואין דומה בעיקרו להליך גירושין, רק אינו דורש את הגט מבית הדין הרבני. גם במקרה זה רצוי לפנות ל עורכת דין לענייני משפחה בשביל לפתוח את התיק ולקבל ייצוג משפטי.

התרת נישואין

פתיחת תיק גירושין מקוון

פתיחת תיק גירושין מקוון ניתן לעשות באתר האינטרנט של בתי הדין הרבניים. הבקשה כוללת שלושה שלבים:

  1. תשלום האגרה – ישנן אגרות שונות, עליכם לשלם אגרה עבור התחלת הליך גירושין.
  2. מילוי הטופס – באתר האינטרנט תוכלו למצוא את הטופס בפורמט PDF. ניתן להוריד אותו למחשב האישי, למלא אותו ובסוף לצרפו להגשת הבקשה המקוונת.
  3. צירוף הטופס הייעודי לטופס המקוון – יש למלא טופס מקוון. בטופס יש למלא את פרטי הצדדים הרלוונטיים ופרטי המייצגים (עורכי הדין). יש לצרך את האסמכתה לתשלום אגרת פתיחת תיק, הטופס הייעודי שמילאתם בסעיף הקודם, צילום תעודת זהות (כולל ספח).

את המידע אנו מביאים לכם לצורך ידע כללי ואין לראות בו המלצה להגשת תביעת גירושין ללא עורך דין.

פתיחת תיק גירושין מקוון

פתיחת תיק גירושין מחיר

להליך הגירושין ישנן עלויות שונות ובעיקרן הן עלויות ההליך המשפטי ועורכי הדין. אך פתיחת תיק גירושין מחיר מתחילה באגרה שיש לשלם בבית הדין הרבני:

בטרם בקשת הגירושין יש להגיש בקשה ליישוב סכסוך ולשלם אגרה של 101 ש“ח. במידה ומדובר בבקשה משותפת לגירושין האגרה היא 277 ש“ח. אישור הסכם גירושין 444 ש“ח. המחירים מעודכנים לשנת 2021.

פתיחת תיק גירושין מחיר

עורכת דין לענייני משפחה

גירושין אינם מתחילים בבית המשפט, אלא באמצעות ייעוץ משפטי. לפני נקיטת כל צעד פנו לעורך/עורכת דין לענייני משפחה על מנת שתנחה אתכם כיצד לפעול בהתאם לנסיבות. כל מקרה גירושין הוא בעל מאפיינים אחרים המושפעים ממערכת היחסים בין בני הזוג, ענייני הילדים, ענייני הממון ועוד. לכן הצעד המתבקש הוא ייעוץ משפטי באמצעות עורך דין מומחה לגירושין אשר ייצג אתכם בהליכים המשפטיים הקשורים לתיק הגירושין או התרת נישואין.

עורכת דין לענייני משפחה

הוראות הגעה למשרדינו בגוגל מפות

התרת נישואין
עורך דין לענייני משפחה אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. המשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – בתחום דיני משפחה וירושה. מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון .למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים.המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
דילוג לתוכן