fbpx

כמה עולה לעשות צוואה אצל עו"ד

לפני שנדבר על השאלה כמה עולה לעשות צוואה, אולי כדאי לחשוב על האלטרנטיבה. כלומר מהו המחיר או התוצאות במצב שבו אין צוואה. או מצב שבו ערכתם צוואה שלא באמצעות עורך דין.

צוואה היא המסמך המשפטי המאפשר לאדם לקבוע כיצד יחולק עיזבונו לאחר מותו. הצוואה מבטיחה כי עיזבונו יחולק לפי רצונו. במידה ואין צוואה העיזבון יחולק על פי העקרונות המופיעים בחוק הירושה. לכן המשמעות של אי עריכת צוואה היא חלוקה שלא בהכרח תואמת את רצונותיו של הנפטר.

מבחינת החוק ישנם כמה סוגי צוואות שניתן להכין, והן בעלות תוקף משפטי. החוק מכיר בצוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות וצוואה בעל פה. החוק אינו מחייב אף אחד לפנות ל עורך דין צוואות לצורך עריכת הצוואה (וגם לא מחייב לערוך צוואה בכלל). אך מצד שני החוק קובע כיצד יש לערוך את הצוואות. צוואה שלא נערכה על ידי עורך דין מומחה לצוואות יכולה לפתוח את הדלת לבעיות רבות בעתיד – בעיות אשר יהפכו לסכסוכי ירושה בין אחים ומאבקים משפטיים המטילים ספק בתוקפה של הצוואה. וזהו המחיר האמתי שאתם משלמים.

עריכת צוואה מחיר כמה עולה לעשות צוואה אצל עורך דין צוואות

אילו בעיות עשויות להתעורר?

במקרים רבים ישנם יורשים אשר עשויים להרגיש מקופחים מתוכן הצוואה, ובהתאם לכך לפעול לצורך ביטול הצוואה בנימוקים שונים. עורך דין טוב יכול לבחון את הצוואה ובקלות לזהות בה פגמים היכולים להיות עילות לביטול צוואה. אלו עשויים להיות פגמים פרוצדורליים או פגמים מהותיים בעריכת הצוואה.

אחת הסיבות לפגמים שכאלו יכולה להיות חוסר הבקיאות של כותב הצוואה בחקיקה. אדם עשוי לחשוב שהוא יכול להדפיס את הצוואה לבדו ולחתום עליה, וכך יהיה לה תוקף משפטי. נשמע הגיוני? צווה מודפסת וברורה… אך על פי החקיקה צוואה שנערכה לבד צריכה להיות צוואה בכתב יד. זוהי כמובן רק דוגמה אחת מיני רבות.

סיבה אחרת אשר עלולה לגרום לבעיות היא חוסר הבקיאות של המצווה בשפה המשפטית. יתכן שיהיו בצוואה בעיות ניסוח המשתמעות לשתי פנים. כלומר לאחר מותו יתכן שכוונותיו לא יהיו ברורת מספיק.

עוד דוגמה היא מקרה שבו מטילים ספק ביכולותיו הקוגניטיביות של אדם מבוגר. בהחלט יתכן שאדם בגיל מבוגר, בעיקר אם הוא סובל ממחלה דמנטית, יחתום על צוואה שהוא אינו מבין את משמעותה. לצערנו התרחשו מקרים שבהם בעליי עניין הצליחו בשיטות שונות לגרום למצווה לשנות את הצוואה לפי רצונם. דברים כאלו נתפסים בחומרה על ידי בית המשפט והם משמשים כעילה ל ביטול צוואה. אך במקרים רבים ישנו קושי להוכיח כי זה מה שהתקיים. איננו רוצים להגיע למצבים כאלו – אנו רוצים למנוע אותם מראש.

הדוגמאות שהבאנו ממחישות כמה עולה לעשות צוואה ללא עורך דין – כלומר המחיר שמשלמים בתסבוכת משפטית עתידית ובסכסוכים משפחתיים בין היורשים.

כמה עולה לעשות צוואה אצל עו"ד

עורך דין צוואה מחיר כמה עולה לעשות צוואה

כפי שבוודאי הבנתם, צוואה היא דבר חשוב ויש לעשות אותה בצורה מסודרת – כלומר באמצעות עורך דין צוואות. רק הוא יודע לערוך את הצוואה בצורה הנכונה, על מנת למנוע מחלוקות משפטיות ועל מנת לחזק את מהימנות הצוואה.

עריכת צוואה מחיר

עלות עריכת צוואה מחיר אינו דבר אחיד. יתכן כי עורך הדין יחייב אתכם ב 1500 עד 3000 שקלים ויתכן שאלו יהיו גם סכומים גבוהים יותר. הסיבה לכך היא שאין צוואה סטנדרטית. כל מקרה הוא שונה וזקוק לצוואה בתפירה אישית. ישנם אנשים להם נכסים רבים ופרטים ההופכים את הצוואה למורכבת (הצוואה חייבת להיות מפורטת ומדויקת). ובהתאם לכך מחיר עלות עריכת צוואה עולה.

במקרה של צוואות הדדיות, המחיר הבסיסי מעט גבוה בהשוואה לצוואה רגילה. וגם כאן הוא יכול לטפס בהתאם למורכבות של הצוואה.

ישנן גם עלויות נוספות:

אם מדובר בצוואה בפני רשות יש לשלם אגרה של 235 ש“ח (מחירי 2021). אם ערכתם את הצוואה בפני נוטריון, התעריף לחתימה נוטריונית הוא 243 ש“ח.

מומלץ להפקיד את הצוואה אצל הרשם לענייני ירושות, על מנת להבטיח שבבוא היום הצוואה תימצא . ההפקדה דורשת תשלום אגרה בסך 106 ש“ח.

ישנם מקרים בהם כדאי גם לפנות לרופא לצורך חוות דעת רפואית בנוגע לכשירותו של המצווה. לכך יש עלויות נוספות אותן גובה הרופא.

מחיר עריכת צוואה הדדית

בניגוד לצוואה רגילה שהיא דבר אישי, צוואה הדדית היא צוואה שבני הזוג עורכים יחדיו במטרה להוריש את עיזבונם זה לזה במקרה של פטירת אחד מבני הזוג. היא יכולה להיערך בתור צוואה משותפת, או בתור שתי צוואות נפרדות.

צוואה הדדית יכולה לאפשר לבני הזוג לקבוע כי לאחר פטירת אחד מבני הזוג, הירושה תעבור לזה שנותר בחיים. ובמות שניהם כל עיזובנם יעבור לילדיהם המשותפים או לכל מי שיחפצו להוריש לו.

היתרון המרכזי של צוואה הדדית הוא שהיא מצמצמת את האפשרויות של בני הזוג לשנות את הצוואה, ללא הסכמת הצד השני. כמובן שבנסיבות מסוימות זה גם יכול להיות חסרון.

ניתן לשנות צוואה הדדית כאשר שני בני הזוג נמצאים בחיים. אך על מנת שיהיה לשינוי תוקף משפטי יש למסור לבן הזוג הודעה בכתב בטרם השינוי. במידה ואחד מבני הזוג נפטר, השני יכול לשנות את הצואה במידה והוא היורש של העיזבון. בטרם עריכת הצוואה החדשה יש לערוך תצהיר הסתלקות מעיזבון. במידה וכבר קיבל את העיזבון יהיה עליו להשיבו בטרם יערוך צוואה חדשה.

ניתן לבקש מ עורך דין צוואות להכניס בצוואה תנאים מיוחדים אשר מעניקים יותר חופש לבני הזוג ומאפשרים לערוך שינויים בהתאם לתנאים שסוכמו ביניהם (ונרשמו בצוואה). כך ניתן להתגבר על מגבלות שונות הנובעות מחוק הירושה.

מחיר כמה עולה צוואה הדדית

עורך דין צוואה מחיר כמה עולה צוואה

אם אתם זקוקים לצוואה אשר תבטיח כי לאחר מותכם העיזבון יחולק לפי הרצונות שלכם, יש לפנות לעורך דין לענייני צוואות וירושות. כמו כן כדאי לכם לשקול לערוך ייפוי כוח מתמשך. אמנם מדובר בנושא שונה, אך זהו עוד אחד מהדברים שצריך לחשוב עליהם בחיים ולתכנן קדימה.

עורך דין לענייני משפחה עומד לשירותכם. כאן תוכלו לקבל את כל השירותים בענייני צוואות וירושות.

מפת הגעה למשרדינו בגוגל מפות

כמה עולה לעשות צוואה אצל עו"ד

כמה עולה צוואה הדדית

עורך דין צוואות

כמה עולה לעשות צוואה
עורך דין לענייני משפחה אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. המשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – בתחום דיני משפחה וירושה. מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון .למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים.המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
דילוג לתוכן