fbpx

כמה עולה הסכם ממון אצל עורך דין

לפני שנדבר על השאלה כמה עולה הסכם ממון אצל עורך דין, בואו נסביר מהו אותו הסכם ומה משמעותו. זהו הסכם בין בני זוג אשר נועד להסדיר את האופן שבו יתחלק רכושם במקרה של פרידה. הסכם זה אמור להקנות לבני הזוג שקט נפשי ולהפחית מתיחויות הקשורות לרכוש וכספים. הסכם שכזה עשוי למנוע הרבה מאוד מאבקים עתידיים במקרה של פרידה או גירושין. ניתן לערוך הסכם ממון לפני נישואין וגם אחרי נישואין. הוא אפילו יכול להתאים לידועים בציבור.

יש הרבה דברים שצריך לדעת לגבי עריכת הסכם יחסי ממון בין בני זוג. אך הדבר הראשון שצריך לציין הוא שיש לעשות זאת באמצעות עורך דין לדיני משפחה. תוכלו לפנות ל עורך דין הסכם ממון תל אביב לצורך עריכת הסכם בהתאמה אישית. וזה מביא אותנו לשאלה כמה עולה הסכם ממון אצל עורך דין?

הסכם ממון

הסכם יחסי ממון בין בני זוג

כאשר אנו מדברים על עלויות, כדאי לחשוב לא רק על עלויות שכר הטרחה של עורך הדין אלא העלויות שעשויות להיגרם לכם ללא הסכם שכזה. אלו הן עלויות העשויות להיות גדולות מכדי למדוד אותן בערך כספי. אם נסתכל על תמונת המצב הסטטיסטית נוכל לראות שנישואין רבים מסתיימים בגירושין לאחר כמה שנים. וכאשר בני הזוג מתגרשים ישנן סוגיות שונות אשר יכולות לעמוד במרכזם של מאבקים משפטיים. אחת הסוגיות המרכזיות היא נושא חלוקת הרכוש. ישנן גישות שונות לחלוקת הרכוש בהתאם לערכאה השופטת, כלומר בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה. אך בפועל בכל ערכאה תמיד יהיה צד ממורמר ומתוסכל מההחלטות.

עלינו לזכור שגם כאשר בני הזוג נפרדים תמיד כדאי לעשות זאת בדרכי שלום. למרות המשקעים הרגשיים בין בני הזוג יש לזכור שהילדים הם אלו המשלמים על הסכסוכים בין ההורים. לשמירה על הילדים אין מחיר. במידה ויגיע היום ובו בני הזוג יחליטו להיפרד, השקעה קטנה בהסכם ממון תסייע לעשות זאת בצורה החלקה ביותר.

הסכם ממון לפני נישואין

המצב האידאלי יהיה לערוך הסכם ממון לפני נישואין. אך גם אם זה לא נעשה בעבר, תמיד תוכלו לפנות ל עורך דין הסכם ממון תל אביב לצורך עריכת הסכם לאחר הנישואין או הסכם בין בני זוג שהם ידועים בציבור. לגבי השאלה כמה עולה הסכם ממון אצל עורך דין, המחיר תלוי בגורמים שונים אך סוגיית הלפני או אחרי הנישואים אינה משנה את עלות שכר הטרחה של עורך הדין. רק יש לציין שבמקרה של הסכם ממון לאחר הנישואין יש צורך לשלם אגרה לבית המשפט והיא מעט גבוהה יותר מאשר אגרה שתשלמו לנוטריון (אפשרי בהסכם ממון לפני הנישואים).

אישור נוטריוני להסכם ממון עולה 368 ש“ח בתוספת מע“מ ו 68 ש“ח לכל עותק נוסף.

אגרת פתיחת תיק בבית משפט היא 450 ש“ח (אין מע“מ על אגרה זו).

הסכם ממון לפני נישואין 

כמה עולה הסכם ממון אצל עורך דין

כאשר מדובר בעריכת דין, אין מחירון קבוע. אך לעומת זאת קחו בחשבון שישנם דברים אשר יכולים להשפיע על העלות. אנו מדברים בעיקר על המורכבות של ההסכם ויש שני דברים המשפיעים על המורכבות. הדבר הראשון הוא כמות הנכסים. במידה ולבני הזוג נכסים שונים הדורשים חלוקה מורכבת והתייחסות לפרטים רבים, נדרשת יותר עבודה. והדבר בהחלט משפיע על עלות ההסכם.

היבט שני הוא הצרכים של בני הזוג. הסכם יחסי ממון יכול לגעת בהיבטים שונים של חלקות הרכוש, אך בסופו של דבר בני הזוג מחליטים מה הם רוצים. יתכן שהם רוצים הסכם מקיף וכולל המתייחס לכל פרט ופרט, אך יתכן גם שירצו רק להסדיר כמה דברים בסיסיים וההסכם יהיה פשוט יחסית. כמו למשל הסכם המסדיר את גורל נכס מסוים הנמצא בבעלות אחד מבני הזוג.

כמה עולה הסכם ממון אצל עורך דין

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם יחסי ממון בין בני זוג הוא דבר חשוב מאוד. זהו דבר מקובל בימינו לערוך הסכם טרום נישואין. אל תחשבו שזהו הסכם המיועד רק לבעלי הכנסות גבוהות ונכסים, הוא מתאים לכולם. הסכם שכזה מסדיר את כל הסוגיות העתידיות שעלולות להתעורר.

עורך דין מומלץ יערוך עבור בני הזוג הסכם ממון בהתאמה אישית. חשוב לזכור כי הסכם ממון יכול להיפסל על ידי בית המשפט. לכן באחריותו של עורך הדין לוודא ששני הצדדים מבינים על מה הם חותמים ולנהוג לפי הדין על מנת למנוע טענות עתידיות כנגד ההסכם.

בכל צורך בעריכת הסכם יחסי ממון בין בני זוג ובכל שאלה אתם מוזמנים לפנות ל עורך דין לענייני משפחה אפרים קוליו.

עורך דין הסכם ממון תל אביב

הסכם ממון
עורך דין לענייני משפחה אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. המשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – בתחום דיני משפחה וירושה. מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון .למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים.המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
דילוג לתוכן