fbpx

גירושין בהסכמה

כאשר זוג מחליט להתגרש עומדות בפניו שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא גירושין בהסכמה והאפשרות השנייה היא מאבקים משפטיים מתישים בהם בית המשפט יקבל את ההכרעות עבור בני הזוג.

גירושין לא חייבים להיות דבר הכרוך במאבקים משפטיים מלוכלכים בהם כל אחד מבני הזוג מנסה לרמוס את השני, מבלי להבין שזהו תהליך הרסני הפוגע מאוד בילדים. זה טבעי שפרידה של בני זוג מלווה ברגשות, כאב וגם כעסים, אבל לאחר שבני הזוג החליטו להיפרד יש להפיק את המיטב מן המצב ולעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

אנו מאמינים כי גירושין בהסכמה הם הפתרון הטוב ביותר עבור כל אחד מבני הזוג וגם עבור הילדים. במקום להיאבק בבית המשפט, הזוג יכול להגיע להסכמות על כל הנושאים הנלווים לסוגיית הפרידה, כמו למשל חלוקת נכסים בגירושין, משמורת, הסדרי שהייה וכו. עורך דין גירושין בנהריה יעלה את הסיכומים על הכתב, כלומר יערוך הסכם גירושין בין בני זוג. ההסכם יועבר לאישור בית המשפט ויקבל תוקף של פסק דין מחייב.

זה טבעי שלבני הזוג יהיה קושי לשבת וללבן את הסוגיות החשובות, לעתים העניינים מאוד רגשיים. אך תמיד עומדת לרשותכם האפשרות להיעזר ב מגשר משפחתי.

גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה

כאשר בני הזוג מתגרשים בהסכמה נהנים מכמה יתרונות חשובים:

  1. הליך מהיר יותר – בני הזוג יכולים לשבת וללבן את הדברים. יתכנן שיהיה צורך במספר פגישות, אך בסופו של דבר אם בני הזוג מעוניינים בכך ניתן לסכם את כל הפרטים המהותיים בכמה ימים ואז לתת לעורך הדין להפוך זאת להסכם משפטי. האלטרנטיבה של מאבק בבית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה תגרור אתכם מדיון לדיון, בשעות ובימים שיקבע בית הדין. זהו עלול להיות הליך מתיש הנמשך זמן.
  2. הליך זול יותר – מאבק משפטי הוא הליך יקר עבור שני בני הזוג. כל צד יאלץ לשכור את שירותיו של עורך דין וככל שהתהליך יתארך כך העלויות יטפסו ויהפכו להיות הוצאה משמעותית, דבר שככל הנראה תרצו להימנע ממנו בשלב זה של חייכם.
  3. הליך בריא יותר – כל עורך דין מומחה לגירושין יכול לספר לכם כיצד מתנהלים המאבקים המשפטיים. כל אחד מתבצר בעמדתו ומנסה להשתמש בכל דרך אפשרית על מנת לקדם את האינטרסים שלו, לפעמים בצורת חסרת היגיון רק בשביל לפגוע בצד השני. בסופו של דבר ההליך המשפטי מגיע להשמצות הדדיות והדבר פוגע מאוד בילדים. אין זו אשמתם של הילדים, אך כאשר המשפחה מתפרקת ושני ההורים נאבקים ביניהם הדבר משאיר צלקות קשות על הילדים. באמצעות גירושין בהסכמה אתם יכולים להפחית את המתחים ולסייע לילדים אשר זקוקים לשני ההורים להתמודד בצורה טובה יותר עם המצב.

הסדר התדיינות בסכסוכי משפחה

שימו לב כי ביולי 2016 נכנס לתוקפו חוק חדש – החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה. רבים מכנים את החוק הזה ’חוק גישור חובה‘.

על מנת להפחית את העומס על בתי המשפט, גם המדינה מעוניינת שתפנו להליכי גישור. מסיבה זו החוק קובע תקופה של עיכוב הליכים. בתקופה זו אף אחד מהצדיים אינו מורשה להגיש כתב תביעה. במקום זאת עליהם לערוך פגישה עם עובדת סוציאלית מתוך כוונה לסייע להם להגיע לגירושין בהסכמה או להפנות אותם להליך גישור. נראה שלחוק ישנה הצלחה מסוימת ואנו אכן רואים עליה במספר מקרי הגירושין שנפתרו ב הליך גישור.

מגשר משפחתי

מגשר משפחתי

מגשר משפחתי נועד לסייע לבני המשפחה למצוא פתרון שלא במסגרת בתי המשפט. במקרים רבים עורכי דין עוסקים בגישור, אך לא רק עורכי דין הוסמכו למטרה זו.

הליכי גישור מקובלים מאוד בהליכי גירושין, אך לא רק. אפילו סכסוכים עסקיים יכולים להיפטר בגישור. אם בני הזוג אינם מסוגלים להגיע להסכמות, אין זה אומר שחייבים לפנות לבית המשפט. ישנו הליך זול יותר בו מגשר משפחתי מקשיב לבני הזוג ומסייע להם להגיע להסכמות. וכאשר שני הצדדים שבעי רצון מהסיכומים, עורך דין מומחה לגירושין יכול לערוך את הסכם הגירושין ולהציג אותו בפני בית המשפט.

להליך גישור ישנם יתרונות רבים. הוא מסייע לכם להגיע לגירושין המבוססים על הסכמה ובכך ליהנות מכל היתרונות של זה. עלות הגישור נמוכה יותר מעלות המאבק המשפטי וכל דיוניו מתקיימים במתכונת דיסקרטית.

במהלך הגישור ניתן לדון בכל הסוגיות של הגירושין כמו המשמורת על הילדים, המזונות, הסדרי השהייה וחלוקת נכסים בגירושין. אם ברצונכם לפתור את הדברים באמצעות הליך גישור, חפשו עורך דין גירושין בנהריה המעניק שירות של גישור בסכסוכים משפחתיים.

חלוקת נכסים בגירושין

חלקות נכסים בגירושין היא אחד ההליכים שיש לפתור גם כאשר מדובר בגירושין בהסכמה. אם בני הזוג ערכו הסכם ממון בעבר הדבר יכול להקל על התהליך ולהפוך אותו לפשוט ומהיר. אם בני הזוג לא ערכו הסכם ממון, בית המשפט יכריע בחלוקת הרכוש על פי חוק יחסי ממון תשל“ג 1973. ברמת העיקרון חוק זה חותר לחלוקה שיוונית. החוק מתייחס לכל הרכוש שנצבר במהלך שנות הזוגיות כרכוש משותף, גם אם הוא רשום על שמו של אחד מבני הזוג. שימו לב כי חזקת השיתוף חלה גם על חובות.

בהליך גירושין בהסכמה בני הזוג יכולים להגיע להסכמות אשר יכולות להיות שונות מהאופן שבו בית המשפט או בית הדין הרבני יפסוק.

חלוקת נכסים בגירושין

עורך דין גירושין בנהריה

אם החלטתם לפרק את החבילה המשפחתית, תמיד תזדקקו לסיוע משפטי. בין אם אלו גירושין בהסכמה או מאבק משפטי, תמיד צריך את עזרתו של עורך דין מומחה לגירושין. עורך דיו אפרים קוליו, עורך דין לענייני משפחה, מעניק לכם את הסיוע המשפטי, הליווי והייעוץ בכל ההליכים המשפטיים הקשורים להליך הגירושין. עריכת הסכם גירושין, הסכם משמורת משותפת וכל ענייני הגירושין.

הוראות הגעה למשרדינו תוכלו למצוא בגוגל מפות.

עורך דין גירושין בנהריה

להחליף קישור מגשר משפחתי

גירושין בהסכמה
עורך דין לענייני משפחה אפרים קוליו

עו"ד אפרים קוליו

המשרד מנוהל על ידי עורך דין – אפרים קוליו אשר סיים את לימודי המשפטים בהצטיינות והינו בעל תואר שני במשפטים (LL.M), מאוניברסיטת בר אילן. המשרד מתמחה בתחומי המשפט האזרחי – בתחום דיני משפחה וירושה. מסחרי, תביעות כספיות, הסדרי חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון .למשרד ניסיון רב במתן פתרונות יצירתיים בתחומים בהם הוא עוסק תוך תשומת לב לפרטים הקטנים.המשרד חרט על דגלו מתן שירות וטיפול אישי לכל לקוח, פרטי או עסקי, ללא פשרות ותוך עמידה עיקשת עד לתוצאה המיוחלת.

5/5
יצירת קשר

מאמרים

יצירת קשר
WhatsApp chat
דילוג לתוכן